Żywy Różaniec

7 października 2019 r. minie 28 rocznica założenia Koła Rodziny Różańcowej przy naszej parafii. Moderatorem grupy jest ksiądz proboszcz, a asystentem świeckim P. Violetta Selerzyńska. Modlitwa Rodziny Różańcowej nosi nazwę „Żywego Różańca”, gdyż na nią składa się 20 osób, które złączone tworzą tzw. „Różę”. Poprzez odmówienie jednej dziesiątki różańca dziennie tych 20 osób tworzy wspólnie wszystkie cztery części Różańca św. radosną, światła, bolesną i chwalebną. Wyznaczoną dla siebie tajemnicę różańcową każdy odmawia przez cały miesiąc, po czym na co miesięcznym spotkaniu zmienia ją na następną w pierwszy piątek miesiąca. Aktualnie nasza Rodzina Różańcowa liczy 120 osób w różnym wieku którzy zjednoczeni są w 5 Różach dorosłych i 1 Róża dziecięco-młodzieżowa. Zelatorkami Róż są: K. Hincmann, V. Selerzyńska, M. Plitt i B. Laskowska.