Archiwum kategorii: Sakramenty

Małżeństwo

przez |

Wymagane dokumenty: aktualna metryka chrztu (dla osób ochrzczonych poza naszą parafią); metryka jest ważna 6 miesiące od daty wydania; na metryce powinno być potwierdzenie przyjęcia bierzmowania (jeśli nie ma, należy uzyskać stosowne zaświadczenie w parafii bierzmowania), dowody osobiste narzeczonych, świadectwo katechizacji w zakresie szkoły ponadpodstawowej (z ostatniej klasy), zaświadczenie o uczestnictwie w naukach przedmałżeńskich, oraz… Czytaj dalej »

Bierzmowanie

przez |

Od łacińskiego confirmatio = umocnienie) jest to sakrament przez który ochrzczeni, postępując na drodze chrześcijańskiego wtajemniczenia, są ubogaceni darem Ducha Świętego i doskonalej łączą się z Kościołem. Przez tę łaskę zyskują doskonalsze podobieństwo do Chrystusa, zostają umocnieni do dawania świadectwa o Nim oraz do budowania swego życia na wierze i miłości. Bierzmowanie określamy także mianem:… Czytaj dalej »

Chrzest Święty

przez |

Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest na Mszy św. Chrzest dziecka zgłaszają w kancelarii rodzice przynajmniej dwa tygodnie przed planowanym terminem. Niezbędne dokumenty: wyciąg aktu urodzenia dziecka z USC, dane o rodzicach chrzestnych, zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary, karteczki z odbytej spowiedzi rodziców dziecka i rodziców chrzestnych. CHRZESTNI Do przyjęcia zadania chrzestnego… Czytaj dalej »