Archiwum kategorii: Statyczne

Żywy Różaniec

przez |

      7 października 2021 r. minie 30 rocznica założenia Koła Rodziny Różańcowej przy naszej parafii. Moderatorem grupy jest ksiądz proboszcz, a asystentem świeckim P. Violetta Selerzyńska. Modlitwa Rodziny Różańcowej nosi nazwę „Żywego Różańca”, gdyż na nią składa się 20 osób, które złączone tworzą tzw. „Różę”. Poprzez odmówienie jednej dziesiątki różańca dziennie tych 20… Czytaj dalej »

Zespół Parafialny Caritas

przez |

    Na mocy Statutu Caritas Diecezji Toruńskiej art. 22 zatwierdzonego przez Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego z dnia 8 maja 1992 r. został powołany w parafii Bratian 19 grudnia 1992 r. „Zespół Parafialny Caritas”. 4 lutego 2021 roku powołano nowych członków i zaktualizowano skład Caritasu. W skład Caritasu wchodzą: M. Hincman – Mróz – prezes,… Czytaj dalej »

Rada Gospodarcza i Duszpasterska

przez |

  W myśl dekretu J. Ex. Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego z dnia 19 marca 1993 r.  o ustanowieniu Parafialnych Rad Gospodarczych i Duszpasterskich po upływie pięcioletniej kadencji z dniem 29 stycznia 2021 roku została powołana nowa Rada Gospodarcza i Duszpasterska w parafii p/w Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zgodnie z powyższym dekretem i na podstawie statutu… Czytaj dalej »

Relikwie

przez |

25.06.2009 ks. Proboszcz odebrał relikwie Św. Brata Alberta Chmielowskiego ze zgromadzenia sióstr Albertynek w Krakowie. 

Róża Różańcowa modląca się za dzieci

przez |

27 maja 2014 roku powstała Róża Różańcowa modląca się za dzieci im. Św. Jana Pawła II. Powstała w dniu Jego kanonizacji w Rzymie. Zelatorką Róży jest Pani Teresa Łątkowska. Członkami Róży są panie z kilku parafii. Nasza Róża powstała jako 2534 w Polsce.

Duchowa Adopcja

przez |

Duchowa Adopcja dziecka poczętego jest modlitwą / codzienną przez 9 miesięcy / w obronie poczętego życia i osobistym wypełnieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz pomocą dla osób cierpiących z powodu grzechu aborcji. Koło duchowej adopcji w naszej parafii powstało 2 lutego 2000 roku. Należą do duchowej adopcji 23 osoby. Modlitwa codzienna: Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej… Czytaj dalej »

Akcja Katolicka

przez |

Akcja Katolicka to zorganizowana działalność katolików świeckich która w ścisłej współpracy z kościołem hierarchicznym zmierza do realizacji apostolskiego celu kościoła. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii p/w św. Brata Alberta Chmielowskiego w Bratianie, powstał z inicjatywy jej proboszcza a następnie (w myśl statutu) asystenta kościelnego POAK, księdza proboszcza Edwarda Barańskiego w dniu 24 września 1996… Czytaj dalej »

Apostolat Margaretka

przez |

Margaretkę utworzyło siedem osób z naszej parafii. Symbolem Apostolatu MARGARETKA jest kwiatek o siedmiu płatkach symbolizujących siedem dni tygodnia. Siedem osób złożyło przyrzeczne Bogu dożywotniej modlitwy za konkretnego kapłana. Ta modlitwa to modlitwa za Kościół i Kapłanów św. siostry Faustyny Kowalskiej i koronka do Miłosierdzia Bożego. I Apostolat Margaretka w naszej parafii powstał 17 kwietnia… Czytaj dalej »

Kółko Misyjne

przez |

Kółko Misyjne, liczy 25 osób. Są to uczniowie z klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Opiekunem koła jest katechetka Barbara Karbowska. Spotykamy się dwa razy w miesiącu. Poznajemy pracę misjonarzy oraz kraje misyjne, każde spotkanie rozpoczynamy modlitwą w intencji Ojca Świętego, misjonarzy oraz dzieci z krajów misyjnych. W październiku 2006 roku przedstawiony został uroczysty apel Ojcu… Czytaj dalej »