Archiwum autora:

Renowacja Misji

przez |

W dniach 21-24.03.2021 roku w naszej parafii odbyła się Renowacja Misji i Rekolekcje Wielkopostne, które przeprowadził i wygłosił O. Jarosław Krawczyk – Redemptorysta z Torunia.

Życzenia Świąteczne

przez |

W cichą grudniową i Świętą Noc przychodzi do nas Bóg ? Jezus Chrystus, by napełnić wszystkich Swoją miłością. W tym szczególnym dniu, kiedy łamiemy się z innymi opłatkiem ? Pragniemy życzyć, aby Jezus,  narodził się w Twoim sercu i obdarzał wszystkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. A tak po ludzku, byśmy byli dla siebie po prostu … Czytaj dalej »

Adwent – Roraty

przez |

W niedzielę 29 listopada rozpoczęliśmy Adwent. Nowy rok liturgiczny nosi hasło – „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jego mottem są słowa: “Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32), zaś symbolami: chleb i wino. Spotkamy się na roratach.

Dożynki Parafialne

przez |

W niedzielę 6 września na Mszy Św. o 11.00 składaliśmy dziękczynienie dożynkowe za tegoroczne plony. Starostami dożynek byli P: Marzena, Marek, Jolanta i Filip.  

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

przez |

25 czerwca zatrzymali się na krótką modlitwę i poczęstunek pielgrzymi z Lubina. Pielgrzymi pielgrzymują przez osiemnaście dni / 550 km / na rocznicę rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Pielgrzymowało 11 osób. Gietrzwałd zasłynął w 1877, kiedy to od 27 czerwca do 16 września, na przykościelnym klonie, dwóm dziewczynkom: Barbarze Samulowskiej (obecnie trwa jej proces… Czytaj dalej »